Оптический нивелир

Види і призначення оптичних нівелірів

Нівелір оптичний - обладнання, призначене для замірів перевищення однієї точки на поверхні землі над іншою. Прилад застосовується для проведення геодезичних робіт. Також метою використання оптичного нівеліра є визначення фізичних координат на місцевості. Завдяки такому дослідженню, геодезист може зазначити в кресленні значущі висоти і позначити оптимальне розташування майбутніх будівель.

Основний принцип роботи даного приладу полягає в передачі на великі відстані горизонтального променя, за допомогою якого можна визначити форми і розташування всіх наявних на досліджуваній ділянці землі будівель. Ціна оптичного нівеліра встановлюється виходячи з його характеристик і виду.

Сьогодні в будівництві застосовують два типи оптичних нівелірів:

 • механічні - припускають візуальну систему відліку;
 • електронні (цифрові) - в ході спостереження через вісь виготовляється електронна індикація.

Купити оптичні нівеліри для вимірювання земельної ділянки можна в нашому інтернет-магазині, скориставшись, при необхідності, допомогою продавців-консультантів. При виборі даного приладу, перш за все, слід визначитися з необхідною точністю його показань.

Відповідно до державних стандартів, нівеліри бувають декількох різновидів:

 • технічні - з допустимою похибкою до 10 мм;
 • точні - мають припустиму похибку в роботі до 3 мм;
 • високоточні - зі похибкою не більше 0,5 мм.

Сучасні оптичні прилади виготовляються з компенсаторами. Вони потрібні для збільшення продуктивності пристрою в умовах польових робіт. Компенсатор дозволяє автоматично виставити візирний промінь в горизонтальну площину.

Як вибрати оптичний нівелір?

Даний прилад широко застосовується в будівництві. Навіть при зведенні невеликих будівель, таких як дачний будиночок, він стане важливою частиною набору інструментів і обладнання.

Деталі, на які необхідно звернути увагу при виборі:

 

 • фокусна відстань має бути найменшим, адже завдяки йому будівельник може бачити необхідний об'єкт без розмиття;
 • оптичний нівелір повинен бути оснащений функцією наведення, яка допомагає в лічені секунди навести візирний промінь на цікаву для точку;
 • в залежності від площі робочої поверхні слід вибирати кратність приладу, яка може бути від 20x до 38x. Для більш масштабних забудов вибирають максимальну ступінь збільшення. Маленькі споруди можуть бути спроектовані за допомогою зорової труби з мінімальною кратністю.

 

Також слід уважно вибирати прилад, виходячи з температурного режиму, в якому будуть проводитися роботи. Є моделі, здатні витримувати діапазон від -40 ° до + 50 ° С.

Додаткова комплектація

Для того, щоб провести високоточну оптичне вимірювання, необхідний не тільки сам нівелір, а й відповідна комплектація до нього. Додаткові речі:

 • штатив, який дозволяє утримувати прилад для більш зручного використання: він оснащений трьома ніжками, які зміцнюються в землі і забезпечують стійкість вироби;
 • тканину з мікрофібри для усунення пилу і інших забруднень з лінз;
 • спеціальна сумка для зберігання і перенесення приладу;
 • зорові труби і трегери для них;
 • гвинти для кріплення.

При роботі з оптичним приладом головне - правильно і рівно встановити його. Перед вимірами користувач повинен відрегулювати окуляр приладу, встановити штатив так, щоб він не розгойдувався, а потім прикріпити оптичний нівелір до триноги.