Кисневі концентратори, інгалятори

 Призначення кисневого концентратора

Кисень необхідний людині для забезпечення повноцінної життєдіяльності. При його недоліку спостерігається запаморочення, занепад сил, біль в м'язах і суглобах. Крім того, можливі такі страшні наслідки, як зниження працездатності імунної системи, мозкових центрів.

Медичний кисневий концентратор - апарат, який виділяє від 1 до 10 л кисню, отриманого з зовнішнього середовища. Застосовується для забезпечення функції дихання у хворих і профілактики - у здорових людей. Його використання практикується при різних серцево-судинних і дихальних патологіях. Тривалість процедури, в залежності від показань, становить від 1 до 60 хвилин.

Для домашнього використання можна купити китайський кисневий концентратор, що відрізняється прийнятною ціною і гарною якістю; медичний апарат для вироблення кисню можна переносити і встановлювати в будь-якому зручному місці будинку. В даному обладнанні передбачений знижений рівень шуму.

Використовують пристрій не тільки для профілактики або терапії різних захворювань, але і для приготування кисневого коктейлю.

Як працює апарат?

Гіпоксію потрібно усувати якомога швидше. Для заповнення нестачі кисню використовують спеціальний прилад для штучного дихання - кисневий конденсатор.

Пристрій апарату досить просте. Його основні деталі:

 • оксігеновий генератор;
 • 2 цеолітових циліндра;
 • компресор;
 • осушувач;
 • зволожувач;
 • аерофільтри.

Медичні концентратори поглинають кисень з атмосфери. Далі він надходить в цеолітові циліндри. В одному з них склад очищається від залишків азоту та інших непотрібних речовин, а в іншому - виробляється оксиген. На виході виходить концентрована (95%) оксігеновая суміш.

Кисневі апарати можуть використовуватися хворими в умовах лікарні або вдома. По можливостях застосування прилади ділять на:

 • стаціонарні;
 • мобільні.

Устаткування ділиться також на професійне медичне, побутове, універсальне.

Як вибрати обладнання для домашнього використання?

Для того, щоб правильно підібрати і купити кисневий апарат для дихання, слід попередньо окреслити цілі і визначити функціонал. Якщо вам потрібно придбати концентратор кисню, пам'ятайте, що ціна його буде істотно варіюватися в залежності від кількості наявних опцій.

Один з важливих показників, на який слід звернути увагу - продуктивність О2:

 • 10 і більше літрів на хвилину - професійне медичне обладнання, яке використовується для інтенсивного лікування. Такий кисневий концентратор може використовуватися цілодобово, підключатися до наркозних концентраторів, ШВЛ;
 • 5-10 л / хв. - моделі легко налаштовуються, застосовуються в лікарнях і вдома для тривалої за часом процедури;
 • 3-5 л / хв. - портативний обладнання, призначене для профілактики, оздоровлення, приготування оксігенових коктейлів будинку, в дитсадках, школах, салонах краси;
 • 1-3 л / хв. - побутовий прилад для приготування коктейлів, збагачених О2, а також нетривалих інгаляцій.

Рівень шуму кисневого апарату залежить від продуктивності. Стаціонарне обладнання видає сильний гул, а мобільне, яке виробляє О2 до 5 л / хв., Майже не гуде.

У будь-якому випадку, потрібно відразу продумати спосіб транспортування обладнання. Варто звернути увагу на те, чи є в ньому коліщатка, ручки та інші пристосування, що дозволяють без проблем переносити апарат, якщо це буде потрібно.

Ціна на кисневий апарат штучного дихання буде залежати також від типу управління. Устаткування може бути оснащено пультом і ЖК-монітором.