Конструктори

 

Унікальна іграшка для розвитку вашої дитини

Перед покупкою конструктора батьки часто навіть не замислюються над тим, яку корисну гру набувають свого малюка і собі. Конструювання - один з навичок, необхідних для розвитку у дітей фантазії, дрібної моторики, аналітичних здібностей, посидючості, логіки і творчості.

Збираючи дрібні елементи в єдину велику комбінацію, малюк вчиться відтворювати свої фантазії, втілювати їх в реальні об'єкти. Конструюючи моделі літаків, автомобілів або кораблів за готовими інструкціями, діти розвивають посидючість, аналітичні здібності і дрібну моторику.

Пам'ятаєте старі радянські конструктори? Перфоровані металеві деталі без інструкцій і пакетик з болтами. З нього примудрялися побудувати і ляльковий будиночок, і машину з ракетою. Саме з гвинтового вкручування для хлопчаків почалися перші заміни лампочок, ремонт розеток, лагодження протікає у ванній крана і так далі. Завдяки цим навичкам багато технічних спеціалістів знайшли своє призначення, збираючи комп'ютери і мобільні телефони. Діти, народжені в двадцять першому столітті, навряд чи побачать такі, маючи прекрасні яскраві і барвисті альтернативи.

Який конструктор вибрати?

У сучасному світі вибір конструкторів не обмежений металевими деталями. До того ж, в різному віці потрібні різні за величиною і складності збірки елементи.

Конструктори по типу Лего не підійдуть для однорічних дітей - вони не зберуть такі складні комбінації і просто можуть проковтнути маленькі деталі. А ось м'які кубики, конуси, будівельні блоки будуть зручні і цікаві для малюків.

Діткам від двох років можна запропонувати дерев'яні деталі для зборки. З таких наборів юні архітектори зможуть будувати цілі міста з будинками, школами і магазинами. Не викидайте набір, коли дитина про нього забуде, запропонуйте його ще раз через півроку-рік. Навичок і фантазії у малюка буде більше, а значить, і гра стане цікавіше.

Дітям після трирічного віку варто купити магнітний дитячий конструктор. У таких іграшках деякі деталі світяться в темряві, його буде цікаво зібрати навіть п'ятирічній дитині.

Якщо ваша дитина вже старше семи і ви готові трохи з ним пограти, покажіть йому конструктор-модель. Зберіть разом з ним вертоліт, ретромобіль або підводний човен. Такі ігрові набори будуть цікаві всім членам сім'ї.

Критерії вибору конструктора

При покупці нової речі або іграшки для вашого малюка переконайтеся в тому, що вона підійде за всіма критеріями. Це правило також працює і з деталями для складання. Малюкам, яким не виповнилося і двох років, варто купувати набори тільки з великими, м'якими деталями. По-перше, дітки тягнуть до рота все, що може їх зацікавити, дізнаючись світ "на смак", а по-друге малюки завжди розкидають свої іграшки по дому. Можливо, ви пам'ятаєте зі свого дитинства, як неприємно наступати на деталь конструктора. Ваші невдоволені вигуки можуть налякати малюка.

Конструктори повинні цікавити вашої дитини і при цьому бути безпечними для нього. Щоб перевірити наявність у дитини інтересу, відведіть його в дитячу кімнату будь-якого торгового центру. Якщо відтягнути від конструктора при догляді додому вийшло з працею - пора купувати такий же.

Перед тим, як дати дитині деталі для гри, переглянете їх на наявність сколів і занадто гострих кутів. Якщо такої можливості немає, придбайте набори тільки відомих компаній-виробників. Краще купувати коробки або скрині, наповнені деталями. Привчіть дитину складати все після гри. Це дозволить тримати деталі в одному місці і не шукати по всьому будинку відсутню запчастину.

Конструктори